Lyžování pro každého

Aprica, to je lyžování pro každého

Zimní středisko Aprica v sobě snoubí dvě velké výhody pro všechny milovníky lyžování. Většina svahů, po nichž se vinou zdejší sjezdové tratě, je orientována severním směrem. Navíc jsou sjezdovky v často problematických spodních partiích obklopeny lesy, takže tady přírodní sníh obvykle vydrží déle než v jiných skiareálech ve stejné nadmořské výšce. Zároveň je Aprica vyhlášená svým stálým a slunečným počasím, takže turisté si do Apriky přijíždějí užít pohodové lyžování pod blankytně modrou oblohou. A v případě nedostatku sněhu přírodního je podél sjezdovek připravena plejáda sněžných děl a dalších zasněžovacích zařízení. Ta jsou nainstalována podél téměř 90% všech zdejších sjezdovek.

aprica-02.jpg aprica-04.jpg

Sjezdové lyžování má v Aprice dlouholetou tradici. První sjezdaři si v Aprice mohli začít užívat zdejších svahů už v roce 1942! To tady byl spuštěn první lyžařský vlek, který usnadňoval přepravu lyžařů na svah. Za více než půlstoletí se toho ale hodně změnilo. V současnosti mohou milovníci sjezdového lyžování využívat už 3 skiareály Baradello, Palabione a Magnolta. Ve všech je jim k dispozici moderní lyžařská infrastruktura a lanovky s vleky mají dostatečnou přepravní kapacitu na to, aby se u nich ani uprostřed hlavní zimní sezóny netvořily fronty.

Hlavním lyžařským lákadlem Apriky je sjezdovka Panoramatica. Ta je k nalezení v nedávno vybudovaném areálu Baradello a lyžaři si na ní mohou vychutnávat úchvatná panoramata okolních hor po celé její délce, která přesahuje 6 kilometrů. Konec konců kvůli nim dostala tato modrá a tedy technicky nenáročná trať svůj název.

aprica-06.jpg aprica-07.jpg

Areály Palabione a Magnolta pak nabízejí svým návštěvníkům především červené, technicky středně náročné svahy, kde si na své přijdou zdatnější a pokročilejší lyžaři. Na ty nejzkušenější jezdce, kteří rádi testují své limity, pak čeká černou barvou značená sjezdovka v areálu Magnolta.

Aprica zapracovala na vzájemném propojení všech skiareálů. A tak jsou dnes všechny tři oblasti lyžařsky propojeny tak, že při přejezdu z jedné do druhé není vůbec potřeba zouvat lyže. Je tedy možné začít den v areálu Magnolta a odpoledne skončit ve skiareálu Baradello.

Svou zimní dovolenou přijíždějí do Apriky s oblibou strávit i rodiče, kteří chtějí dopřát svým dětem lyžování na exkluzivních svazích italských Dolomit. Jednoznačným trumfem Apriky je totiž nadstandardní nabídka širokých a prostorných sjezdovek s mírným sklonem, nejrůznějších dětských vleků a v neposlední řadě i pojízdných koberců pro ty nejmenší lyžaře a začátečníky.

aprica-09.jpg aprica-10.jpg

Snowboardisté a příznivci adrenalinového lyžování bezesporu ocení jak zdejší snowpark s přírodní U-rampou, tak i pohodlné a rychlé kabinky a sedačky, které je rychle přepraví na začátky sjezdovek. Milovníci jízdy ve volném terénu a skialpinisté se mohou těšit na řadu skialpinistických terénů a oblastí pro freeride. Běžci na lyžích se pak mohou věnovat svému oblíbenému sportu na téměř 15 kilometrů udržovaných běžeckých tratí.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License